samostan

Posjet i razgledavanje samostana

Samostan Ćokovac kuća je Božja i dom žive monaške zajednice. Vrata će uvijek biti otvorena onima koji nam se žele pridružiti u molitvi Časova, u slavlju Euharistije, pristupiti sakramentu ispovijedi ili zbog drugih duhovnih potreba.

Zbog svoje povijesne baštine i značaja Ćokovac je ujedno i nacionalni spomenik kulture. Samostan je otvoren za razgledavanje radnim danom od 16-18 sati.

Lijep položaj, očuvana srednjevjekovna arhitektura samostana-utvrde, već i vanjskim obilaskom ne ostavlja ravnodušnima. U unutrašnjosti samostana posjetitelj može pogledati crkvu i prošetati samostanskim dvorištem. U malom lapidariju izloženi su kameni ulomci raznih povijesnih razdoblja od kojih su neki s natpisima uklesanih glagoljicom. Tu su i suveniri, uspomena na posjet, od kojih su neki naši samostanski proizvodi.

Redovito Vrijeme

16-18 h

Samostan je zatvoren za posjete nedjeljom te na velike crkvene i državne blagdane.

U drugo vrijeme

Posjet izvan redovitog vremena moguć je uz prethodni dogovor. Ukoliko se dolazi u skupini, zbog praktičnih razloga je potrebna najava. Podaci o kontaktu se nalaze i na dnu stranice.

cokovac

Benediktinci -Ćokovac